MNR HOOGSTRATEN: "EK IS MY BEWUS DAT EK BOHAAI GEMAAK HET, DOG DIT IS 'N BEGINSEL DAT EK MY NOOIT LAAT HELP DEUR 'N MOSLEMSE VROU NIE".
Een van de gevolgen van de door links opgedrongen multiculturele samenleving is dat in zowat elk branche 'n moslima werkzaam is die met een beroep op haar 'religie', er op staat dat ze haar hoofd mag bedekken. Er zijn werkgevers die geheel terecht niet bezwijken voor dit kul argument, maar er zijn er ook die zo'n hoofddoek als volstrekt normaal beschouwen.
We hebben een openhartig gesprek met de 31 jarige meneer Hoogstraten uit Brunssum. Hij is getrouwd en heeft een zoontje van 5 jaar. ( ns: Hierdie een wat in Limburgse dialek Broens(s)em) word genoem, is 'n dorp en munisipaliteit in die Nederlandse provinsie Limburg wat aan die Duitse deelstaat Noordryn-Wesfale grens. Die munisipale gebied het sowat 29 000 inwoners (2012) en 'n oppervlakte van 17 km². Plekke in die munisipale gebied van Brunssum:Bouwberg, Brunssum (dorp), De Kling, Langeberg, Rumpen en Treebeek.
"Meneer Hoogstraten u vertelde ons dat zich uit principe nooit laat helpen door een caissière met een hoofddoek en dat u dit medio juli wederom heeft geweigerd.

U liet uw vrouw en kind in de auto stappen en reed naar de winkel. Tegen uw vrouw zei u dat het niet lang zou duren en dat u weer snel terug zou zijn. U ging de winkel binnen en kocht iets of misschien een paar artikelen. is dat juist weergegeven?"
"Ja dat klopt. Ik deed boodschappen bij de plaatselijke supermarkt wilde betalen en zag toen bij de enige kassa die open was dat de cassiere een hoofddoek op had".
"We nemen aan dat dit de enige dame was waarbij u uw boodschappen kon afrekenen?"
"Ja dat is juist. Ik heb aan een andere medewerkster gevraagd of iemand mij zou kunnen helpen met afrekenen".
"En hoe werd hierop gereageerd?"
"Er werd in eerste instantie gedaan alsof zij me niet begreep, dus toen heb ik uitgelegd dat ik mij niet wilde laten helpen door een caissière met een hoofddoek en dat dit voor mij een principekwestie is.
Ik gaf ook aan dat het nog altijd een vrij land is en dat ik het volste recht had om me niet door zo iemand te laten helpen.
Hierop werd ik meteen voor racist uitgescholden".
"Wat antwoordde u toen u uitgescholden werd en vond u het niet vreemd dat u zo behandeld werd?"
Ik heb vriendelijk doch dringend gevraagd of ik de zaakvoerder mocht spreken maar uiteraard vond ik het vreemd dat ik als klant zo werd behandeld. Ik besloot me ondanks dat alles rustig te houden en te kijken wat er zou gebeuren".
"De zaakvoerder liep met een gezicht dat op onweer stond mijn richting op maar wou geen gehoor geven aan mijn verzoek"
"Wat heeft u toen gedaan?"
"Ik heb mijn stem verheft en nogmaals gezegd dat het mijn goed recht is om mij niet door een moslima te laten helpen. Ik zei dat als aan mijn verzoek niet voldaan werd, ik niet meer kalm zou blijven en dan wel eens wilde zien wat de andere klanten ervan zouden vinden als ik echt herrie zou gaan schoppen. Nadat ik deze woorden had uitgesproken werd er opeens een tweede kassa geopend en kon ik eindelijk afrekenen".
Meneer Hoogstraten verteld ons in vertrouwen dat hij denkt dat zijn verzoek alleen werd ingewilligd vanwege het dreigement om stennis te schoppen."Men was waarschijnlijk bang dat de rest van de winkel het allemaal zou kunnen horen.
"Hoelang heeft dit oponthoud geduurd?"
"Dat was toch al gauw ruim 10 minuten".
"Zei die ijlings opgetrommelde caissière nog iets tegen u?"
"Ze stond bij de servicebalie en moest dus eigenlijk niet achter de kassa zitten. Dit meisje was heel vriendelijk en zei zachtjes tegen me dat ik eigenlijk wel gelijk had".
Heeft u verder nog stappen ondernomen om te laten zien dat u het niet met de gang van zaken eens bent?"
"Ja ik heb meteen toen ik thuis kwam, een e-mail naar de algemene klantenservice van de supermarkt gestuurd maar tot heden nog geen antwoord terug gehad".
"Heeft u al eens eerder geweigerd om u door een personeelslid met hoofddoek te laten helpen?"
"Ja dat is zeker al twee maanden geleden en gebeurde bij een andere supermarkt. In tegenstelling met het voorgaande werd ik daar hélemaal onbeschoft behandeld. Letterlijk werd mij te verstaan gegeven dat als het me niet beviel ik maar naar een andere winkel moest gaan en dat heb ik ook gedaan. Ik kan best kwaad worden om zoveel onrecht en alles in mij zei op dat moment dat ik beter weg kon lopen".
Meneer zegt ons dat het best lastig is om zo voor je principe te blijven staan want dat betekent in de praktijk dat er dikwijls omgereden moet worden.
"Wat vind u in het algemeen van de multikulti en ziet u iets positiefs in dat maatschappijmodel ?"
"Ik ben van mening dat de multikulti ons helemaal niks positiefs heeft gebracht. Het enige wat ik om me heen zie is meer criminaliteit , achteruitgang van de leefbaarheid in mijn wijk en een stadsaanzicht dat totaal veranderd. Ik doel dan op de de vele moskeeën en eetgelegenheden met onleesbare opschriften".
"In de provincie waar u woont staan thans 27 van die 'gebedshuizen' . Staat er in Brunssum ook al zo'n moskee?"
"Gelukkig nog niet en ik durf zelfs te zeggen mag God dit verhoedde. In de stad Heerlen staat er wel al een en daar breidt zich de islam uit als een olievlek met alle nadelen van dien".
"U woont vlakbij de Belgische grens op een paar kilometers afstand van de provincie Vlaams Limburg. Komt u daar wel eens en zo ja wat merkt u daar van de islamisering. Is het zo dat er ook in dat land moslims het straatbeeld bepalen?"
"Heel af en toe kom ik er wel eens en ook in Vlaanderen is het van hetzelfde laken 'n pak. Ook daar wordt het straatbeeld bepaald door de islam. Alleen een partij als Vlaams Belang verzet zich tegen deze ideologie".
"Recent heeft meneer Geert Wilders van de Partij voor de Vrijheid, de heren Gerolf Annemans en Filip Dewinter ontmoet in Antwerpen. Gesproken werd onder meer over internationale samenwerking, de campagne in het kader van de Europese verkiezingen en de eventuele oprichting van een Europese partij. Men heeft het gehad over het afnemen van de dubbele nationaliteit en over een rem op de immigratie uit moslimlanden. Dit moet u als muziek in de oren klinken?".
"Ja ik ben zeer verheugd hierover. Naar mijn mening kunnen ontmoetingen met gelijkgestemde politieke partijen er alleen maar toe bijdragen dat de islamisering van onze landen nu eens eindelijk en voor eens en voor altijd wordt gestopt".
"Meneer Hoogstraten we danken u heel hartelijk dat u ons te woord wilde staan".
"Het genoegen was geheel aan mijn kant".